22 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Orląt Lwowskich Wołowie odbyła się V Sieć Nauczycieli Języka Polskiego -Obsługujemy kamerę oraz tworzymy scenografię

Na spotkaniu podsumowano pracę w sieci w roku 2021/2022. Wciągnięto wnioski oraz wysunięto rekomendacje do pracy w nowym roku szkolnym.

Drugą część spotkania poświecono pracy z uczniem obcokrajowcem na języku polskim. Był to czas na dzielenie się wiedzą i umiejętnościami z zakresu treści po ukończonym kursie Nauczanie języka polskiego jako obcego. Tę część poprowadziła jedna z naszych koleżanek – Kasia Wierzbińska, która ukończyła formę doskonalenia, dająca jej kwalifikacje do nauczania języka polskiego jako obcego.

Również w tej części głos zabrali inni nauczyciele, którzy przez cztery miesiące pracowali z cudzoziemcami, ucząc ich języka polskiego. Przekazaliśmy sobie materiały merytoryczne ułatwiające nauczycielowi prowadzenie zajęć języka polskiego jako obcego. Życzliwość,  wsparcie  i wzajemna pomoc to mocne strony nauczycieli pracujących w tej sieci.

 Na spotkanie przybyło trzynastu nauczycieli ze szkół powiatu wołowskiego. Paniom: Katarzynie i Renacie dziękujemy za udostępnienie materiału własnego do pracy z obcokrajowcem na lekcjach języka polskiego. Propozycje podręczników oraz konspekty lekcji języka polskiego to materiał, za który jesteśmy wdzięczne..

Doradca dziękuje wszystkim Paniom za wspólny czas, przemiłą atmosferę oraz aktywne uczestnictwo. Wykonuję niski ukłon wdzięczności za wspólne bycie i ciężką pracę w tym roku i we wszystkich latach działania naszej sieci.

Danutą Haller – doradca metodyczny nauczania języka polskiego

Foto galeria:

Uczestnicy V Sieci Nauczycieli Języka Polskiego.

Sala lekcyjna, na tle jasnej ściany stoją kobiety – jedna obok drugiej w ilości 13 osób. Na środku jedna z kobiet trzyma kwiat w doniczce.

Warsztaty z doradcą.

Sala lekcyjna, na środku prostokątny stół, wokół którego siedzą kobiety.              Z przody biały ekran. Na stole zeszyty i kartki. Kobieta po prawej stronie stoi.

Warsztaty z doradcą.

Sala lekcyjna, na środku prostokątny stół, wokół którego siedzą kobiety. Na stole zeszyty i kartki.

Warsztaty z doradcą.

Sala lekcyjna, na środku prostokątny stół, wokół którego siedzą kobiety.          Z tyłu ściana z tablica informacyjną. Na stole zeszyty i kartki.

Warsztaty z doradcą.

Sala lekcyjna, na środku prostokątny stół, wokół którego siedzą kobiety.         Z przody biały ekran. Na stole zeszyty i kartki.

Podziękowanie.

Sala lekcyjna. Na wprost stoją kobiety, w tyle meble. Jedna z kobiet trzyma kwiat a inna torebkę. Na środku stół a na nim rozłożony laptop.

Szkolenie.

Sala lekcyjna, na środku prostokątny stół, wokół którego siedzą kobiety.         Z przody biały ekran. Na stole zeszyty i kartki.