Porady dla Rodziców „Moje dziecko nie chce iść do przedszkola…”

Drodzy Rodzice,

Zaleźliśmy dla Was pozycję Anny Kierzkowskiej „Gdy dziecko nie chce chodzić do przedszkola…”. Autorka w sposób przystępny wyjaśnia co najeży zrobić, gdy Wasza pociecha nie jest zachwycona perspektywą podjęcia codziennego uczęszczania do przedszkola. Jeżeli jesteście w takiej sytuacji gorąco polecamy:

Polecamy  również mądry, wyważony film, jak na trudności dziecka w pójściu do przedszkola patrzeć z perspektywy psychologicznej i w spokojny sposób pomóc mu przejść ten trudny, ale ważny moment w jego rozwoju społeczno-emocjonalnym (autor: psychoterapeuta Agnieszka Tomasik):

W książce polecanej rodzicom małych dzieci autorstwa Joanny Faber i Julie King  pt. „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci  w wieku 2-7 lat” jest bardzo cenny rozdział pokazujący, jak pomóc dziecku przejść na kolejny etap rozwoju, którym jest rozszerzenie swojego „bycia” w różnych miejscach i grupach społecznych, również w przedszkolu. (Rozdział „Poranne szaleństwo- jak wydostać dziecko z domu”). To ciekawy rozdział dotyczący nauki wychodzenia z domu przez dziecko,  tłumaczący, jak ten proces separacji przejść dobrze, z zachowaniem ciepłej relacji z dzieckiem.

Pozdrawiamy i życzymy powodzenia!