Maraton Pisania Listów Amnesty International

Szanowni Państwo, w imieniu p. Alicji Grochowskiej, nauczyciela ZSZ w Brzegu Dolnym, zapraszamy szkoły do udziału w Maratonie Pisania Listów Amnesty International organizowanym na terenie powiatu wołowskiego przez społeczność Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym.

Prosimy wszystkich nauczycieli o rozpropagowanie akcji w swoich placówkach.

Link do filmu promującego akcję na terenie naszego powiatu:

https://drive.google.com/file/d/1NpWUYywiZJLfbHzOMymJfh8TLde3iG3s/view?fbclid=IwAR0-HF1dttsoUI40fN0dC8WCDiUnvaUTJF9KQB1cnX8WW1lQPGHLknlTMSI

Rusza ósma edycja Maratonu Pisania AI na terenie powiatu wołowskiego. Tym razem zapraszamy na wydarzenie on-line.

Maraton organizowany jest w Polsce po raz dwudziesty. W 2019 roku w naszym kraju napisaliśmy ponad 370 tys. listów! Natomiast na całym świecie wysłano ponad 6,5 miliona wiadomości! My także pobiliśmy rekord i napisaliśmy w naszym powiecie 1569 listów!

Co trzeba zrobić?
Wejdź na stronę Maratonu, poczytaj o bohaterach, znajdź wzór listu, w sprawie, która Cię interesuje i go przepisz, albo napisz własny list. Zaangażuj przyjaciół i rodzinę. Listy pisz w domu, przestrzegaj kluczowych zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii.

Wielki finał  Maratonu Pisania Listów AI przewidziany jest na 11 grudnia, kiedy to w godzinach od 10.00 do 17.00 będzie można wrzucić swoje listy do skrzynki znajdującej się przed budynkiem dolnobrzeskiej „Zetki”, przy ul. 1-go Maja. Listy zostaną potem posortowane, zapakowane i wysłane do poszczególnych państw.

Po więcej informacji na temat Maratonu Pisania Listów, jego idei i celów, warto zajrzeć na oficjalną stronę Amnesty International Polska:
https://maraton.amnesty.org.pl/

Poniżej znajdą Państwo linki do filmów przedstawiających sylwetki tegorocznych bohaterów:

Wzory listów w języku polskim można znaleźć na stronie Maratonu (przy sylwetkach tegorocznych bohaterów).

Jeśli ktoś z Państwa chciałaby  pisać listy w języku angielskim, to proszę do mnie napisać: a.grochowska@zszbd.pl prześlę wówczas wzory w jęz. angielskim.

Przyczyń się do walki o przestrzeganie praw człowieka!
Napisz list! Zmień życie!

Emilia Buczak

Doradca metodyczny