Szkolenia bezpłatne dot. zdalne nauczanie i nowe technologie w kształceniu na odległość – zapraszamy

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele Szkół, Przedszkoli, Placówek Oświatowychz terenu Powiatu Wołowskiego.Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach nt. Zdalne nauczanie i nowe technologie w kształceniu na odległość – zapraszamy nauczycieli do udziału w bezpłatnych szkoleniach on-line. Zachęcamy nauczycieli do udziału w darmowych szkoleniach on-line dotyczących zdalnego nauczania i wykorzystywania nowych technologii w tym procesie. Szkolenia rozpoczynają się 12 listopada i będą miały formę otwartych webinarów. Przygotowała je Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach projektu „Być jak Ignacy”. Szkolenia on-line dla nauczycieli.
Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza przygotowała drugi cykl darmowych szkoleń on-line dla nauczycieli. Odbędą się one od 12 listopada do 24 listopada i będą miały formę otwartych webinarów. Szkolenia będą dotyczyły następujących zagadnień:  

  • zasady zdalnej edukacji na podstawie wniosków z „lockdownu”,
  • odwrócona lekcja w nauczaniu zdalnym,
  • Microsoft Teams dla początkujących, 
  • tworzenie quizów w aplikacji Quizizz

    Terminy i szczegółowe informacje dotyczące szkoleń znajdują się na stronie wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/350698759568714.

    Tematyka webinarów

1. Wnioski z lockdownu – 10 zasad zdalnej edukacjiTermin: 12.11.2020 r. (czwartek), godz. 20:00Link do spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=dqMj73L3nHY.   

2. Odwrócona lekcja w zdalnej edukacjiTermin: 17.11.2020 r. (wtorek), godz. 20:00Link do spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=hp03QOZca_g.  

3. Microsoft Teams dla początkującychTermin: 19.11.2020 r. (czwartek), godz. 20:00Link do spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=_LsrgqvJFXw.

4. Quizizz – tworzenie quizówTermin: 24.11.2020 r. (wtorek), godz. 20:00Link do spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=iiFsM62GSlA.

Szkolenia są bezpłatne i otwarte, nie wymagają zapisania się.

Warto skorzystać z opcji „wezmę udział” (portal Facebook) lub „ustaw przypomnienie” (YouTube), aby otrzymać powiadomienia przed rozpoczęciem szkoleń. W przypadku dodatkowych pytań organizator zachęca do kontaktu: https://bycjakignacy.pl/kontakt

Projekt Fundacji PGNiG „Być jak Ignacy”

Darmowe szkolenia on-line dla nauczycieli to część projektu Fundacji PGNiG pt. „Być jak Ignacy”. We wrześniu ruszyła rejestracja do V edycji tego programu, który w tym roku nosi nazwę „Nauka to przyszłość”. Celem projektu jest popularyzacja nauki oraz dokonań wybitnych polskich naukowców wśród uczniów szkół podstawowych.V edycja projektu „Być jak Ignacy – Nauka to przyszłość” została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Zapraszamy do udziału!

Pozdrawiam Krystyna Adaśko dyrektor PCE i PPP w Wołowie