LEKCJA OTWARTA W SP W KRZELOWIE – Groby Polaków na Kresach Groby Polaków na Kresach

19.10. 2020 r. w Szkole Podstawowej w Krzelowie odbyła się lekcja otwarta na temat Dlaczego dbamy o groby na Kresach?w ramach akcji dolnośląskiej Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia.

Zajęcia odbyły się we współpracy Szkoły Podstawowej w Krzelowie z Powiatowym Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej w Wołowie. Na początku zajęć była dyskusja o roli pamięci jako wyrazu szacunku do przodków. Interpretowali wiersz D. Wawilow,,Znicze”. Podczas zajęć wychowawczych pani Anna Król- prowadząca zajęcia, uświadomiła uczniom potrzebę dbania o groby naszych przodków. Pokazała, że tym ludziom należy się szacunek, bo przecież zostali pochowani na polskiej ziemi i nie można pozwolić na zbeszczeszczenie ich grobów.          

Uczniowie na zakończenie zajęć stworzyli w grupach apel do młodego pokolenia nt. ,,Trzeba pamiętać o opuszczonych grobach…”. Uczestnicy obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną, która jest nieodzownym narzędziem w pracy współczesnego nauczyciela. Obecni nauczyciele są wdzięczni za podzielenie się ciekawym warsztatem pracy nauczyciela.

   doradca metodyczny nauczania języka polskiego – Danuta Haller

 Foto galeria: