III Sieć Współpracy i Samokształcenia Psychologów i Pedagogów Poradni P-P w Brzegu Dolnym


Szanowni Państwo!

W związku ze szczególną sytuacją w jakiej się znaleźliśmy, zapraszamy Państwa do nowej formy współpracy w formie on-line.  W ramach działań Sieci Współpracy i Samokształcenia Pedagogów i Psychologów zachęcamy do zapoznania  się z naszymi propozycjami i sugestiami.

Na początek polecamy Państwu cykl (odpłatnych) webinariów ze strony strony fundacji Synapsis poświęconych pracy terapeutycznej z dzieckiem/uczniem z autyzmem.

Terminarz webinariów:

25-26.04.2020 – Trudne zachowania osób z autyzmem – model pracy w oparciu o pozytywne, nieawersyjne strategie
16 – 17.05. 2020- Podstawowe zagadnienia terapii i edukacji dzieci z autyzmem
18.05. 2020 – 08.06. 2020- Szkolenie z metody Carole Sutton
30.05.2020 – 05.07. 2020- Szkolenie III modułowe: Jak wspomagać dzieci z autyzmem w rozwijaniu funkcjonalnej komunikacji?
30.05.2020 – 31.05.2020- Szkolenie dotyczące Zespołu Aspergera
05.06.2020- Warsztaty M-CHAT-R
06.06.2020- 07.06.2020- Szkolenie Diagnoza małych dzieci

Link do szkoleń https://synapsis.org.pl/nasze-dzialania/szkolenia/terminarz-szkolen/

Zachęcamy również Państwa do udziału w e-szkoleniach i kursach, m.in. wydawnictwa Operon https://kursy.operon.pl/Kursy, Ośrodka Rozwoju Edukacji https://szkolenia.ore.edu.pl/, https://akademiawebinaru.pl/webinaria/szkolenia-dla-nauczycieli/,  https://www.edumach.pl/rozpoczynamy-zapisy-na-przyspieszona-majowa-edycje-naszych-kursow/,  https://szkolenia.edumaster.pl/,  https://epedagogika.pl/pomoc-psychologicznopedagogiczna-4

Kolejną naszą propozycją dla Państwa do pracy samokształceniowej przydatnych w pracy, są materiały i publikacje do bezpłatnego pobrania poświęcone afazji i specyficznym zaburzeniom językowym. Linki do pobrania :

– afazja
– specyficzne zaburzenia językowe- (SLI)
– Model pracy z uczniem z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją- s.97

Serdecznie zapraszamy wszystkich pedagogów, psychologów i nauczycieli do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wolowpce.pl i zakładki Poradni w Brzegu Dolnym, gdzie znajdą Państwo ciekawe artykuły i publikacje.

Również zapraszamy wszystkich do kontaktów z nami drogą @ i telefoniczną, chętnie służymy pomocą oraz liczymy na sugestie dotyczące nowej formy współpracy. Dzielmy się bogactwem naszej wiedzy, doświadczeń zawodowych, informacjami, wspierajmy się w tym trudnym dla wszystkich czasie. Pomysły Państwa chętnie opublikujemy na stronie PCEiPPP w Wołowie.

Dziękujemy Wam za dotychczasową współpracę i pozdrawiamy serdecznie życząc dużo zdrowia i optymizmu.

Iwona Grabowiecka- pedagog (iwona.grabowiecka.pppbd@gmail.com )

Ewa Stróżyk- psycholog (ewa.strozyk.pppbd@gmail.com)

Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzegu Dolnym