Home  |  POCZTA  |  Kontakt  |  Mapa dojazdu  |  Login     
X
Użytkownik
Hasło

Pracownia EEG-Biofeedback

Metoda EEG – Biofeedback jest znana w Europie od 15 lat, a w Polsce funkcjonuje od lat 5. Służy do wspomagania tradycyjnych technik terapii. Dzięki EEG- Biofeedback pacjent w sposób świadomy uczy się zmieniać wzorzec wytwarzanych fal w mózgu tak, by mózg pracował wydajniej i szybciej. Sygnał z jednego punktu na głowie pacjenta jest przetwarzany na zrozumiałą dla pacjenta formę graficzną (wykresu, animacji bądź gry wideo). Na zasadzie sprzężenia zwrotnego pacjent wie, kiedy jest skoncentrowany, a kiedy przestaje się koncentrować. Pozwala to nauczyć się reakcji własnego mózgu, a dzięki temu tak zmodyfikować jego pracę, aby funkcjonował efektywnie. Uważa się, że większość z nas wykorzystuje możliwości mózgu tylko w 5%. Trening EEG- Biofeedback zwiększa to wykorzystanie nawet do 25- 30%.
 
Metoda jest skuteczna, przyjemna i bezpieczna bez jakichkolwiek działań ubocznych.
Skuteczność jest potwierdzona badaniami naukowymi
Treningi przeznaczone są dla osób na etatach kierowniczych, którym towarzyszy wysoki poziom stresu, jak i dla sportowców, artystów, pilotów – wszędzie tam, gdzie ważne jest skupienie i szybka prawidłowa decyzja oraz dla ludzi intensywnie tworzących nową jakość lub uczących się nowych umiejętności.
Ponadto trening EEG Biofeedback stosowany jest w wielu zaburzeniach i chorobach neurologicznych i psychosomatycznych z dobrym skutkiem. Są naukowe dane potwierdzające podwyższenie ilorazu inteligencji w wielu grupach chorych ludzi: dzieci i dorosłych np. przy występowaniu zespołów ADHD i ADD, dysleksji, problemach w nauce, zaburzeniach snu, stanach lękowych, przy terapii uzależnień, zaburzeniach przyjmowania pokarmów.

Przeszkolonymi neuroterapeutami prowadzącymi zajęcia metodą EEG Biofeedback są:
Krystyna Adaśko
Małgorzata Klemens
Małgorzata Urban

Data dodaniaa: 2009-10-13 Powrót do góry