Home  |  POCZTA  |  Kontakt  |  Mapa dojazdu  |  Login     
X
Użytkownik
Hasło

ZAPRASZAMY NA DOGOTERAPIĘNOWOŚĆ!!


Proponujemy udział w zajęciach z psem terapeutą.
Sesje prowadzone są z udziałem przeszkolonego psa (Maks- nowofundland), jego właścicielkę p. Magdalenę Weiss oraz psychoterapeutę Dagmarę Danielczyk-Słomian
Maks
Dogoterapia to jedna z form animaloterapii wykorzystująca psy. Głównie działanie tego rodzaju terapii kontaktowej polega na nawiązaniu psychicznej więzi ze zwierzęciem, co przyspiesza leczenie lub ułatwia przejście choroby.

Popularność tej formy terapii  z całą pewnością zawdzięczać można jej prostocie a zarazem szybkości i skali osiąganych efektów. Kontakt z psem, umożliwia głęboki relaks co poprawia samopoczucie chorego a to z kolei motywuje do podjęcia walki z chorobą. Pies, który nie ocenia, nie przygląda się pogardliwie, niczego nie wymaga i jest ogromnie cierpliwy stymuluje chorego do zwiększenia wysiłku fizycznego podczas ćwiczeń, wydłużenia jego czasu co owocuje potem w poprawie stanu niepełnosprawnego.

Dlaczego to właśnie pies nadaje się tak świetnie do roli terapeuty?

1.  Pies każdego AKCEPTUJE bezwarunkowo i nie ocenia.
 
 
2.  Pies daje z siebie BEZINTERESOWNIE a niczego nie oczekuje w zamian. Nie stawia warunków i kocha niezależnie od tego czy odnosimy sukces czy porażkę.  
3. Pies nie ogranicza, pozwala spontanicznie realizować wszystkie pomysły i zachęca do kontaktu.  
4. Pies pozwala na wszystko nie okazując zniecierpliwienia.  
5. Pies buduje poczucie BEZPIECZEŃSTWA, ponieważ jest ciepły, puszysty i miły w dotyku, a głaskanie i przytulanie jest dla każdego przyjemnym relaksem.  
6. Pies nie wydaje poleceń, nie upomina i nie strofuje, nie dopomina się spokoju, a jedynie słucha CIERPLIWIE i ufnie czeka na każdy kontakt.
 


 

Data dodania: 2009-09-16 Powrót do góry