Home  |  POCZTA  |  Kontakt  |  Mapa dojazdu  |  Login     
X
Użytkownik
Hasło

„Ślady Piastowskie we Wrocławiu” - projekt edukacyjny


 Uczniowie klas 5–8 ze Szkoły Podstawowej w Starym Wołowie i Szkoły Podstawowej  nr 1 z Brzegu Dolnego wzięli udział w projekcie organizowanym dla śląskich szkół przez Fundację Korony Polskiej. Była to realizacja trzeciej edycji Święta Piastów Śląskich. Organizatorem działań na terenie naszego powiatu było Powiatowe Centrum Edukacji i PPP w Wołowie- doradcy języka polskiego i przedmiotów przyrodniczych. 50 uczniów pracowało przez dwa tygodnie na zajęciach geografii, historii i języka polskiego. Poznali legendy wrocławskie, historię Wrocławia za czasów panowania Bolesława Krzywoustego oraz zabytki znajdujące się na Ostrowie Tumskim. Dziś zetknęli się z żywą historią i cennymi miejscami o których uczyli się na zajęciach prowadzonych w swoich szkołach metodą lekcji odwróconych.
Uczestniczyli w zwiedzaniu części podziemnych Zamku Piastowskiego  w Klasztorze Zgromadzenia Sióstr de  Notre Dame oraz w warsztatach historycznych prowadzonych przez przewodnika Marcina Załuckiego. Również z mapą w ręku , pod przewodnictwem nauczyciela geografii p. T. Petryszak i nauczycieli realizujących projekt docierali do ważnych zabytków Ostrowa Tumskiego . Projekt był okazją poznania śladów piastowskich jak również integracji międzyszkolnego i klasowej jego uczestników. Jego celem było wzmocnienie postaw patriotycznych, praca z mapą oraz kształcenie umiejętności z TI. Cele osiągnięto.
Dziękuję zaangażowanym w projekt radosnym i twórczym dzieciom oraz nauczycielom: M. Bocheńskiej, A.Kopczy, E.Dutkiewicz-Szpak, T. Petryszak, R. Kmicińskiej  - doradcy metodycznemu - za zaangażowanie , miłą ,twórczą atmosferę i uśmiech.
       

doradca metodyczny języka polskiego - Danuta Haller


Foto galeria:Data dodania: 2019-10-16 Powrót do góry