Home  |  POCZTA  |  Kontakt  |  Mapa dojazdu  |  Login     
X
Użytkownik
Hasło

Obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji w Poradni P - P w Brzegu Dolnym


W dniach 03.10-07.10.2016r. w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji pod hasłem „Uczeń podwójnie wyjątkowy”, pracownicy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Brzegu Dolnym, jak co roku podejmowali różnorodne formy działań popularyzujące wiedzę na temat dysleksji zarówno w siedzibie Poradni, jak i w środowisku lokalnym.

W szkołach prowadzono badania przesiewowe mające na celu rozpoznanie u dzieci specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu, ponieważ wczesne wykrycie tych trudności może zapobiec problemom w nauce, pogłębianiu się deficytów rozwojowych, a przede wszystkim pozwoli podjąć działania zaradcze mające na celu wyeliminowanie lub zmniejszenie tych zaburzeń i trudności. W siedzibie placówki rodzice i nauczyciele mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji i porad psychologa i pedagoga dotyczących problemu specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu, otrzymać wskazówki i instruktaż do pracy z dzieckiem. Klienci korzystający w tym czasie z usług poradni z zainteresowaniem  zapoznawali się z zamieszczonymi publikacjami i broszurami na temat dysleksji, które znajdują się w poczekalni. Rodzice chcący zbadać wzrok i słuch swoich pociech, mieli okazję wykonać badanie, które przeprowadza logopeda komputerowym testem „Słyszę” i  „Widzę”.

Na stronie PCEiPPP w Wołowie sukcesywnie ukazują się publikacje i linki do artykułów o dysleksji. Poniżej zamieszczone zostały zdjęcia z przeprowadzanych przez pedagoga badań na terenie szkół.


Iwona Grabowiecka - pedagog

 

Galeria zdjęć:


  

Data dodania: 2016-10-20 Powrót do góry